Першочергово це була методологія DevOps (development + operations), націлена на оптимізацію циклу створення програмного забезпечення та підвищення рівня взаємодії розробників з безпосередніми користувачами. Відповідно DevOps-інженер — це та людина, яка поєднує у собі функції системного адміністратора та програміста. Крім того, він також частково і бізнес-аналітик, і PM, і Solution Architect. Таким чином, ця посада максимально включена в усі процеси, і підійде тим, кого цікавить всебічний розвиток у IT-сфері.

Посада DevOps Engineer сама по собі передбачає постійний розвиток та ріст, тому не дивно, що багато спеціалістів залишається працювати у цій сфері. Наприклад, якщо девопс починав свою карʼєру як системний адміністратор, то він може більше заглибитись у програмування та стати розробником. Також можна змінити кваліфікацію та стати інженером з IT-безпеки. Для DevOps інженера відкриті і такі спеціальності як Project supervisor, тестувальник або QA-автоматизатор, Software Architect. Останніми десятиліттями IT-сфера стрімко розвивається, тому не дивно, що у ній регулярно зʼявляються нові спеціальності. Посада DevOps Engineer вперше була зареєстрована у 2009 р.

Чи Є Кар’єрні Перспективи У Devops-фахівців

Сервера та Linux нікуди не дінуться та будуть актуальні й через десять років. Професія девопса добре оплачується, і саме це є однією із її найбільш привабливих сторін для тих, хто шукає себе в IT-сфері. Згідно останніх даних за 2023 р., спеціаліст рівня Junior заробляє за місяць 1200$, Middle — 2875$. А ось зарплата DevOps Engineer, який є вже Senior суттєво вища та становить 5500$.

DevOps інженер як ним стати

Методологія DevOps дуже об’ємна, тому універсальних спеціалістів не існує. З іншого боку, зараз є дуже багато курсів від різних академій та IT-компаній. На жаль, я не впевнений,  що вони дають достатній рівень знань, щоб отримати початкову роботу, тому що неможливо опанувати у хоч якомусь мінімально необхідному рівні стільки різних шарів ІТ. Починаю із приватних, і даю відповіді, де можу, відразу, або відмічаю якісь повідомлення, щоб повернутися пізніше ― коли закінчу із простими питаннями. Після цього обовʼязково читаю усі канали де я є, щоб зрозуміти, що відбувалось або відбувається протягом того часу, який я пропустив, і мати більше контексту впродовж дня. Винагорода DevOps-фахівця, як і будь-якого іншого айтівця, навіть в межах одного рівня може бути дуже різною.

Кар’єрні Перспективи Та Заробітна Плата Devops Engineer

І, звісно ж, головне завдання ― сконектити усі ці підрозділи так, що робота була максимально ефективною. DevOps – досить цікавий та різнобічний напрямок, в якому знайти себе може кожен, хто вміє траблшутити і гратися як із кодом, так і з інфраструктурою. Однак саме тому і зарплати у девопсів одні з найбільших на ІТ-ринку, якщо не брати до уваги керівні посади. Інженер DevOps допомагає налагодити ефективну роботу розробників з іншими членами команди. Цей спеціаліст об’єднує компетенції як в програмуванні, так і в задачах оптимізації роботи бізнесу. Наприклад DevOps готує серверну інфраструктуру для розгортання програмного забезпечення, працює над завантаженням коду на сервери та постійно відстежує, щоб усе працювало без помилок та збоїв.

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie відповідно до Privacy Policy. Робить дайджести на DOU, сo-founder у Kyiv DevOps Community та автор телеграм-каналу ДевОпс Інженер. Зараз допомагає SQUAD прискорити розробку, налаштувати процеси та мігрувати ML-related програми.

Engineer в Україні становила $2400, заробітна плата Sysadmin — $875, Software

Обирай Devops, Якщо Ти:

Додатково курс містить блок про роботу з операційною системою Linux і архітектурою проєктів. Також DevOps-інженеру важливо вміти доносити свої аргументи, домовлятися з командою та клієнтом. Познайомлять тебе з Git та мережами, допоможуть зрозуміти основи синтаксису Bash та Python, а також опанувати операційні системи Linux та Windows. Ми допомагаємо мотивованим початківцям отримати необхідні знання та навички для потужного старту в ІТ. Наші випускники отримують теоретичні знання та практичний досвід, які дозволяють їм впевнено почуватися на реальних проєктах. В умовах одночасної роботи багатьох служб треба «тримати руку на пульсі» та мати впевненість у стабільності процесів.

DevOps інженер як ним стати

Про те, як розшифровується цей термін, до чого тут методологія DevOps і чим же займається цей важливий член будь-якої IT-команди — читай нижче. CI/CD (Continuous Integration / Continuous Delivery) – це підхід до розроблення ПЗ, який орієнтований на автоматизацію процесів розроблення, тестування та розгортання програмних змін. Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу. Відповідно, DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт.

Професійний Розвиток Девопсів

Ключовий недолік вбачали у взаємодіях команд розробки та експлуатації, що могло гальмувати процес розвитку продукту. Тоді почали з’являтися DevOps інженери, які зайняли нішу між менеджерами та розробниками, з метою конфігурування та автоматизування інфраструктури для програм, над якими працюють розробники. Ви можете подумати, що це занадто великий пласт інформації.

Фахівець з DevOps особливо необхідний, коли на проєкті є проблеми зі стабільністю, масштабуванням, або коли процес створення продукту надто затягується. ➕ Під час роботи DevOps-інженером ти стикаєшся з великою кількістю різноманітних завдань, які часто не схожі одне на одне. Завдяки цьому ця професія і після багатьох років залишається цікавою. Це далеко не повний список активностей, які входять до DevOps-процесів — усе залежить від проєкту та від клієнта.

Це полегшує не тільки розроблення, а й процес випуску продукту, оскільки на релізі ПЗ матиме значно менше конфліктів і проблемних ситуацій. Docker Hub – репозиторій (вебсховище), де розташовані docker-контейнери. З його допомогою розробники можуть завантажувати свої та скачувати контейнери інших девелоперів, аби потім використати у своїх цілях. Чи обов’язково вивчати Maven і Jenkins для DevOps-фахівця? Ось лише мала частина з тих питань, які виникають в головах майбутніх фахівців.

Це комплексна програма готує до роботи зі службами Google Cloud, навчає принципів SRE, методам моніторингу та усунення несправностей. Після курсу не вийде надсилати резюме на посаду Middle+ DevOps Engineer вакансії junior, однак вийде зрозуміти більше про професію та визначитись з наступними кроками навчання. Це лише деякі запитання, які можуть ставити на співбесіді. Претендентові часто

Потреба в таких фахівцях виникла з масштабуванням бізнесу, пов’язаного з розробкою додатків та інших програмних продуктів. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC. Можна спокійно працювати і розвиватися тільки з onerous skills, але далі у Senior буде важко стрибнути. Щодо ЗП на українському ІТ-ринку звернімося до літнього зарплатного опитування від DOU. Передусім на базовому рівні варто розібратися в операційних системах Linux, Windows, сервісах AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform.

DevOps інженер як ним стати

Мені здається, що саме зараз, у ці складні часи в Україні і у світі загалом, з нуля дуже важко отримати першу роботу. Компанії не хочуть вкладатися у навчання, бо це дуже дорого. Тому, мабуть, поки що світчинг ― найпростіший варант опанувати цю роботу. Школа Hillel створила курс, який підійде тим, хто вже знайомий з основами мережевих технологій і операційною системою Linux.

DevOps інженер як ним стати

Інвестування компаній у девопс-інженерів дозволяє оптимізувати роботу команд і поліпшити клієнтський досвід у взаємодії з програмою, сервісом або додатком. Також важливі комунікаційні навички, щоб ефективно співпрацювати з командою та представниками замовника, тому робота DevOps https://wizardsdev.com/ передбачає баланс між спілкуванням та технічними задачами. Зміни та адаптація до нового може бути болісною для багатьох організацій. Але культура DevOps, яка покаже результати, може дати друге дихання організації. Такі фахівці заохочують усіх до навчання та обміну інформацією.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *